Klubíčko banner 1

Co ještě nevíte

• Vedeme děti k zvládání praktických dovedností i ke schopnosti vyjadřovat se slovně i uměleckými  výrazovými prostředky, navzájem si rozumět a pomáhat si.
  • Ve školce nemáme ani nechceme televizi.
  • Raději dětem hrajeme pravidelně, každý týden, divadlo nebo za dětmi do školky divadlo přijede.
  • Pro rozšíření kulturních a společenských návyků navštěvujeme divadlo a galerii Fr.Drtikola v Příbrami.
  • Jezdíme na ozdravný pobyt v přírodě – na Šumavu, dále na jednodenní výlety.
  • V rámci doplnění předškolního vzdělávání využíváme s menšími skupinami dětí interaktivní tabuli.
  • Nejstarší děti věkové skupiny „předškoláci“ se účastní předplaveckého výcviku a v rámci projektu „Malí průzkumníci“ vyrážejí s batůžkem jednou týdně na delší vycházky do okolí i na výlety (Písek, Obecnice – ve spolupráci s Vojenskými lesy, Buková apod.)
  • S rodiči se setkáváme při odpoledních aktivitách – artefiletika, tvoření apod., ředitelka školy i učitelky na jednotlivých třídách nabízejí rodičům konzultační hodiny ke sdělování informací o dítěti v rámci předškolního vzdělávání.
  • Sváteční posezení si společně užíváme při besídkách nebo opékání buřtů apod.
  • Spolupracujeme s matrikou města „při vítání občánků„.
  • S kulturním programem jezdíme potěšit babičky a dědečky v domově důchodců v Luhu apod.
  • Správnou životosprávu dětí v mateřské škole se snažíme zajistit zdravým stravováním, dostatkem pohybu v přírodě, klidným a dostatečným odpočinkem, spánkem, osobní hygienou a vyvarováním se špatných návyků (zdravotních i společenských). V rámci sebeobsluhy si děti vyzkouší také samy, podle chuti, namazat pomazánku na pečivo.

• obrázek 1
  • Obrázek 2

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.