O stravě

• Při přípravě pokrmů v MŠ se postupuje podle předepsaných receptur a platných vyhlášek.
  • Receptury ještě upravuje vedoucí stravovny, co do množství použitých surovin, podle jejich kvality nebo dodávky (kritické body).
  • Jídelníček sestavuje vedoucí stravovny tak, aby byl pestrý a současně splňoval základní dávku živin (maso, tuky, mléko, ryby, luštěniny …), které denně kontroluje propočtem ve spotřebním koši.
  • Při sestavování jídelníčku bere na zřetel přání dětí zařazovat jejich oblíbená jídla. Děti k jídlu nenutíme. Respektujeme jejich různé chutě, které se stejně v průběhu docházky do MŠ mění.
  • Pitný režim: od okamžiku příchodu do MŠ mají děti stále k dispozici ovocné a bylinné čaje, sirupy a vodu v rámci sebeobsluhy.
  • Při svačině mají děti možnost výběru mezi mléčným ochuceným nápojem (kakao, bílá káva, horká čokoláda, ovocné jogurtové koktejly, mléka s příchutí vanilky, maliny, oříšku, banánu s jódem, karamelu, jahody a meruňky), ovocným nebo bylinkovým čajem, který je ochucován medem a citrónem.
  • Zařazeny jsou též ovocné sirupy s obsahem jódu, mošty, ovesné vločky, jáhly, pohanka, kuskus, bulgur, celozrnná, špaldová, kukuřičná nebo  cizrnová mouka, různé druhy luštěnin (fazole Adzuky, Mungo, francouzská zelená čočka, červená čočka), hlíva ústřičná, šmakoun, sója a sýr tofu.