Informace o školní jídelně

Součástí MŠ je v 1.poschodí nově zrekonstruovaná výdejna pro třídu ZELENÉ KLUBÍČKO. Tato rekonstrukce proběhla v době uzavřeného provozu o letních prázdninách 2021. V přízemí byly taktéž zrekonstruované další výdejny pro třídu ČERVENÉ A ŽLUTÉ KLUBÍČKO o letních prázdninách 2022.

Vedoucí stravovny: Kateřina KUNCOVÁ

Kuchařka: Alena KŮSOVÁ

Pomocná síla v kuchyni: Kateřina ŠTYCHOVÁ

Při přípravě pokrmů v MŠ se postupuje podle předepsaných receptur a platných vyhlášek.

• Jídelníček sestavuje vedoucí stravovny tak, aby byl pestrý a současně splňoval základní dávku živin (maso, tuky, mléko, ryby, luštěniny apod.), které denně kontroluje propočtem ve spotřebním koši.
  • Při sestavování jídelníčku bere také na zřetel přání dětí zařazovat jejich oblíbená jídla.
  • Svojí pestrostí a různorodostí se jídelníček velmi liší od domácího, což je správné.
  • Děti tak poznávají jiná jídla, dost často pro ně dosud neznámá.
  • Když si děti ve třídě samy vyzkouší dělat dobroty – například bramborové placky – paní kuchařka jim ukáže, jak placky usmaží. Hotové dobroty si nakonec děti sní.

Pitný režim mají děti zajištěný po dobu celého dne, i při pobytu venku na zahradě. Při svačině mají děti možnost výběru mezi mléčným ochuceným nápojem nebo čajem, převážně ovocným. V rámci sebeobsluhy si děti několikrát vyzkouší podle chuti namazat chléb pomazánkou, rozhodnout se ve výběru ovoce apod.

Alergeny – informace

PŘIHLÁŠKA – STRAVNÉ(rozkliknout)