Životospráva

Správnou životosprávu dětí v MŠ se snažíme zajistit v průběhu celého dne, která má svůj rytmus a řád od převzetí dítěte do jeho předání:

• Zdravým a pestrým stravováním (děti k jídlu nenutíme, respektujeme jejich chutě, které se stejně v průběhu docházky do mateřské školy mění. Vedeme ale děti k tomu, aby alespoň připravené jídlo ochutnaly, přestože je to u některých dětí velmi složité.)
  • Pitným režimem, který mají děti zajištěný po celý den.
  • Dostatkem pohybu.
  • Pobytem venku, který respektuje doporučenou délku.
  • Klidným a dostatečným odpočinkem (K odpočinku využíváme klidové prostory – na třídách s polštářky, na lehátku, na terase za hezkého počasí apod., kde se děti zklidní, odpočinou a zregenerují dětský organismus, aby byl zase svěží pro další aktivity. V rámci zařazení odpočinku po obědě, děti nemusí bezpodmínečně spát; stačí, když pouze v klidu chvilku odpočívají. Po krátkém odpočinutí využívají možnosti klidových odpoledních činností ve třídě. V průběhu vzdělávacích činností dbají učitelky také na zařazování relaxačních a odpočinkových chvilek).
  • Osobní hygienou.
  • Vyvarováním se špatných návyků (zdravotních i společenských).